Z ostatniej chwili:

Aktualności

10 Bieg Niepodległości - zapisz się już dziś

W tym roku przypada jubileuszowa 10 edycja Biegu Niepodległości. Od kilku lat zawody rozgrywane są w centrum miasta na dystansie 5 i 10 km. Nie inaczej będzie również w tym roku. 11 Listopada punktualnie o godzinie 11.11 nastąpi start najważniejszych zawodów biegowych w Obornikach. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę patriotyczną oraz bogaty pakiet regeneracyjny. Tradycją jest Rogal Świętomarciński i żurek. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie zawodów, zamieszczonym poniżej. Organizatorzy zachęcają do skorzystania z niższych opłat startowych, zaledwie 30 zł to opcja, która będzie obowiązywać w pierwszym tygodniu zapisów. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, zapisy rozpoczną się 19 sierpnia o godzinie 12.00. Zapisy możliwe są na stronach organizatora biegi.oborniki.pl lub ocs.oborniki.pl

Publikacja: 13-08-19 czytaj więcej

Bieg Niepodległości 2019 - zapowiedź

Co prawda jeszcze sierpień i w pełni okres wakacyjny ale Obornickie Centrum Sportu rozpoczęło przygotowania do kolejnej, dziesiątej już edycji Biegu Niepodległości. Zapisy rozpoczną się w dniu 19 sierpnia o godzinie 12.00. Warto zapoznać się z regulaminem zawodów i podjąć decyzję o udziale już w pierwszym tygodniu trwania zapisów, gdyż przez ten okres wpisowe do zawodów będzie wynosiło zaledwie trzydzieści złotych. Dla uczestników biegu będą przygotowane dwa dystanse 5 i 10km. Nie może też zabraknąć zawodów towarzyszących. Zapisy do biegów szkolnych rozpoczniemy już na początku września. Więcej informacji wkrótce. Należy pamiętać, że ilość miejsce jest ograniczona. Zachętą dla najmłodszych z pewnością będzie medal, taki sam jaki otrzymają zawodnicy biegu głównego.

Publikacja: 07-08-19 czytaj więcej

Wielki Finał Rutnicki Cup

Piękna pogoda i mecze na najwyższym poziomie przyciągnęły do Zbąszynia sporo kibiców i fanów siatkówki plażowej. 24 pary wyłonione w 5 eliminacjach ( jedna z eliminacji odbyła się 14 lipca w Obornikach na terenie Kompleksu Rekreacyjno – Sportowego „Żwirki”) walczyły o zwycięstwo w całym turnieju. Zwycięzcami okazali się Adam Lorens i Mateusz Podboraczynski, drugie miejsce zajęła para Michał Muszyński i Damian Nowak, trzecie medalowe miejsce zajęla para Tomasz Jaroszczak i Tomasz Kotecki.

Publikacja: 30-07-19 czytaj więcej

Tomasz Kotecki i Tomasz Jaroszczak zwycięzcami drugiej eliminacji Rutnicki Cup

W niedzielę 14 lipca przy pięknej pogodzie na terenie Kompleksu Rekreacyjno – Sportowego „Żwirki” w Obornikach przy ul.Kowanowskiej 38a odbył się drugi eliminacyjny turniej plażowej piłki siatkowej Rutnicki Cup. W imprezie uczestniczyły 42 pary z takich miejscowości jak: : Oborniki, Kowanówko, Bąblin, Bąblinek , Murowana Goślina, Parkowo, Poznań, Nowa Sól, Gostyń, Koszalin. Była to eliminacja na bardzo wysokim poziomie, co sprawiło że wiele fajnych par odpadło już na etapie gry systemem pucharowym. Zwycięzcami turnieju zostali Tomasz Kotecki i Tomasz Jaroszczak, drugie miejsce zajęła para Patryk Michalczyk i Krystian Michalczyk, trzecie miejsce dla pary Kamil Małecki i Jędrzej Bąkiewicz a czwarte dające awans do turnieju finałowego w Zbąszyniu przypadło parze Paweł Michalski i Damian Marcjan . Zwycięzcom gratulujemy!!!

Publikacja: 15-07-19 czytaj więcej

Rutnicki Cup 2019

W niedzielę 14 lipca na terenie Kompleksu Rekreacyjno - Sportowego " ŻWIRKI" przy ul.Kowanowskiej 38a odbędzie się turniej plażowej piłki siatkowej RUTNICKI CUP. Co roku impreza ta przyciąga ok.100 zawodniczek i zawodników z całego kraju.. Turniej w Obornikach jest drugim z sześciu zaplanowanych w tej edycji. Finał zostanie rozegrany 28 lipca na terenie boisk plażowych Zbąszyńskiego Centrum Sportu,Turystyki i Rekreacji. Wszystkich sympatyków plażowej piłki siatkowej zapraszamy.

Publikacja: 30-06-19 czytaj więcej

I GRAND PRIX OBORNIK W LEKKIEJ ATLETYCE MEMORIAŁ TADEUSZA RATAJCZAKA

W minioną sobotę w ramach obchodów Dni Obornik na stadionie Obornickiego Centrum Sportu odbyło się I Grand Prix Obornik im Tadeusza Ratajczaka pod patronatem Burmistrza Obornik Tomasza Szramy. Memoriałowe zawody imienia znanego i cenionego działacza sportowego jakim był Tadeusz Ratajczak zgromadziły na stadionie łącznie około 200 lekkoatletów zarówno z Obornik jak i całej Polski, którzy uzyskali szereg znakomitych wyników. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał w imieniu władz Obornik Dyrektor OCS Jacek Okpisz. Wśród przybyłych gości byli bliscy i przyjaciele śp. Tadeusza Ratajczaka – żona Janina, brat Zdzisław a także ks. proboszcz Zbigniew Urny, prezes Obornickiego Klubu Lekkoatletycznego – Michał Zieliński, a także przedstawiciel władz Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki – wiceprezes Rafał Wieruszewski.

Publikacja: 25-06-19 czytaj więcej

PUCHAR ZPRP I ZŁOTE MEDALE DLA PIŁKARZY RĘCZNYCH SKF KPR SPARTA OBORNIKI

Młodzicy SKF KPR SPARTA Oborniki wywalczyli Puchar ZPRP, co oznacza że zostali MISTRZAMI POLSKI w tej kategorii wiekowej !!! Jest to historyczny sukces wywalczony przez młodych piłkarzy ręcznych. Złoty medal i Puchar ZPRP Młodzików zdobyli : Spychała Jakub, Szymanek Jakub, Kiedrowski Maksymilian, Ratajski Kacper, Kramm Gabriel, Włodarczyk Konrad, Miler Oskar, Nowaczyk Oskar, Mysiak Dawid, Pruszkowski Bartosz, Posłuszny Paweł, Kuta Jakub, Czaprański Jan, Konieczny Maciej, Łesyk Maciej, Bogielczyk Mateusz, Michalski Kacper, Majkowski Maciej, Gryziński Kacper, Kopaniarz Dominik trenerzy Marek Arciszewski, Jan Okpisz, Tomasz Witaszak i Joanna Jarysz.

Publikacja: 25-06-19 czytaj więcej

Adrian Kurz i Różański Mateusz zwycięzcami Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza

W niedzielę 23 czerwca w sali Centrum Rekreacji Oborniki odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Obornik. Uroczystego otwarcia dokonali Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Henryk Brodniewicz oraz Dyrektor OCS Jacek Okpisz.

Publikacja: 23-06-19 czytaj więcej

VII OTWARTA REGIONALNA PARAFIADA DEKANATU OBORNICKIEGO

VII Regionalna Parafiada Dekanatu Obornickiego odbyła się dnia 11 czerwca 2019 r. na boiskach Obornickiego Centrum Sportu, na pływalni Centrum Rekreacji Oborniki w Szkole Podstawowej Nr 2 i Liceum Ogólnokształcącym w Obornikach. Myślą przewodnią tegorocznej Parafiady były słowa patrona naszego miasta wypowiedziane podczas pierwszej pielgrzymki do Polski, św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi” W rywalizacji udział wzięły reprezentacje okolicznych parafii oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku i Niepublicznej Polsko-Angielskiej Szkoły Pod-stawowej im. Johna Deweya w Obornikach.

Publikacja: 24-06-19 czytaj więcej

I GRAND PRIX OBORNIK W LEKKIEJ ATLETYCE MEMORIAŁ TADEUSZA RATAJCZAKA - PROGRAM MINUTOWY

W sobotę 22 czerwca o godz. 9.00 rozpocznie się I GRAND PRIX OBORNIK W LEKKIEJ ATLETYCE MEMORIAŁ im. TADEUSZA RATAJCZAKA POD PATRONATEM BURMISTRZA OBORNIK TOMASZA SZRAMY. Uroczyste otwarcie imprezy o godz. 12.30. Sympatyków lekkiej atletyki zapraszamy !!!! Poniżej przedstawiamy program minutowy imprezy.

Publikacja: 21-06-19 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Symulanta
  • GPX Obornik w piłce nożnej halowej.
  • Żwirki Trial - Wielki Finał

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN