Z ostatniej chwili:

Aktualności

AQUATHLON OBORNIKI - rozpoczynamy zapis

Już po raz drugi Obornickie Centrum Sportu będzie organizatorem Aquathlon Oborniki, zawody dla najmłodszych będą się składać z dwóch dyscyplin, pływania oraz biegu. Zapisy do zawodów rozpoczną się w dniu dzisiejszym od godziny 12.00. Należy pamiętać, że formalności związane z rejestracją muszą dokonać rodzice lub prawni opiekunowie. Wpisana w formularz osoba jednocześnie oświadcza, że spełnia warunki regulaminowe oraz deklaruje się sprawować opiekę nad uczestnikiem aquathlonu w dniu zawodów.

Publikacja: 30-05-17 czytaj więcej

Startujemy z zapisami na Oborniki Triathlon vol. 3

Zgodnie z zapowiedzią ruszamy z zapisami na kolejną edycje Oborniki Triathlon. Zawody odbędą się 27 sierpnia br. czyli tak jak w poprzednich latach w ostatnią niedzielę miesiąca. Poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem, dlatego główny organizator Obornickie Centrum Sportu postanowił zwiększyć limit uczestników do 200 osób. Start i meta zawodów będą zlokalizowane na terenie kąpieliska w Obornikach. Formuła startu pozostaje bez zmian, czyli wszyscy zawodnicy wspólnie ruszają na trasę uwzględniając podział na kobiety i mężczyzn.

Publikacja: 30-05-17 czytaj więcej

Oborniki Triathlon - 30 maja ruszają zapisy

W najbliższy wtorek 30 maja Obornickie Centrum Sportu, główny organizator uruchomi zapisy do kolejnej edycji Oborniki Triathlon. Zawody odbędą się 27 sierpnia na kąpielisku w Obornikach. Należy pamiętać, że podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy ustalili limit uczestników. Spełniając oczekiwania i prośby zawodników, limit ten został zwiększony do 200 uczestników. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych, dla których zostanie zorganizowany Aquathlon Oborniki. Zapisy do tych zawodów rozpoczną się 1 czerwca w samo południe.

Publikacja: 26-05-17 czytaj więcej

Startujemy z zapisami na Letni Rajd Nordic Walking po Złotą Pyrę

Zapraszamy wszystkich miłośników maszerowania z kijami na kolejną edycję Letniego Rajdu NW po Złotą Pyrę, który odbędzie się 17 czerwca. Tak jak w roku ubiegłym startujemy przy głównym wejściu do Centrum Rekreacji Oborniki. Uczestnicy będą mieli do wyboru dwie trasy (6km i 10km). Nowo otwarte trasy w roku ubiegłym powstały z inicjatywy Burmistrza Obornik Tomasza Szramy. Każdy z uczestników po zakończeniu rajdu otrzyma pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny. Organizatorami Letniego Rajdu Nordic Walking jest Obornickie Centrum Sportu oraz Stowarzyszenie NW Włóczykije.

Publikacja: 15-05-17 czytaj więcej

Askon mistrzem Halowej Ligi Piłki Nożnej

W niedzielę 14 maja została rozegrana ostatnia kolejka Halowej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2016/2017. Już tydzień wcześniej poznaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcie, bowiem mistrzem HLPN został Askon, który obronił tytuł sprzed roku. W tegorocznych rozgrywkach trwających od października do maja wzięło udział 12 zespołów.

Publikacja: 15-05-17 czytaj więcej

DT4YOU MTB Maraton Oborniki 2017 - podsumowanie

W sobotę 29 kwietnia obyła się IV edycja DT4YOU MTB Maraton Oborniki. Na starcie stanęło ponad 800 zawodników. Organizatorzy kolejny raz stanęli na wysokości zadania. Pełne atrakcji miasteczko zawodów, świetnie przygotowana trasa, cenne nagrody dla uczestników. Wszystko to mieli do swojej dyspozycji zarówno zawodnicy jak i liczna grupa kibiców.

Publikacja: 08-05-17 czytaj więcej

Powstały nowe korty tenisowe

W ubiegłym tygodniu na terenie Obornickiego Centrum Sportu dokonano odbioru dwóch nowych kortów tenisowych. Nowo powstałe korty ceglane znajdują się w miejscu dotychczasowych. W trakcie odbioru obecni byli Burmistrz Tomasz Szrama, Kierownik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Przemysław Mączyński, radny Krzysztof Piotrowski oraz Dyrektor Obornickiego Centrum Sportu Jacek Okpisz. Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 200 000,oo zł. Obecnie w Obornikach funkcjonują dwa kompleksy tenisowe, ten przy Objezierskiej już wkrótce zostanie oddany do użytkowania. Za kilka miesięcy obornicki stadion wzbogaci się o nowy kompleks lekkoatletyczny oraz nową płytę piłkarską wraz z systemem nawadniania. Dzięki tym inwestycjom w Obornikach pojawią się kolejne obiekty sportowe.

Publikacja: 04-05-17 czytaj więcej

Poznaliśmy zwycięzców IV edycji DT4YOU MTB Maraton Oboroniki

W tegorocznym DT4YOU MTB Maraton Oborniki kolejny raz zaliczyliśmy rekordową frekwencję. Na starcie pojawiło się 800 zawodników. Zawodnicy podkreślali, że trasa zawodów w tym roku była atrakcyjna ale i bardzo wymagająca. Do tego panująca w miasteczku wspaniała atmosfera. Te opinie chyba najlepiej oddają, że od strony organizacyjnej wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Publikacja: 29-04-17 czytaj więcej

Już jutro startuje DT4YOU MTB Maraton Oborniki

Na godzinę 9.45 organizatorzy zaplanowali start DT4 YOU MTB Maraton Oborniki JUNIOR. Zapisy dla dzieci 3-6 lat odbywać się będą w namiocie Gmina Oborniki. Zawody dla najmłodszych zorganizuje JUST A FIT wspólnie z OCS. Należy pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona. Każdy uczestnik zawodów otrzyma medal oraz pamiątkową koszulkę. Biuro zawodów dla głównego wyścigu tegorocznego maratonu czynne będzie w hali OCS przy ul. Obrzyckiej 88 (wjazd od ul. Miękusa) w piątek od godz. 17.00 do 19.00 oraz w sobotę od 7.00 do 9.30.

Publikacja: 28-04-17 czytaj więcej

Papieski Marsz Rajd Nordic Walking - podsumowanie

Szóste maszerowanie dla Jana Pawła II zorganizowane przez Obornickie Centrum Sportu oraz Stowarzyszenie NW Włóczykije zgromadziło ponad 140 zawodników z całej Wielkopolski. Zawody poprzedziło złożenie wiązanek kwiatów i zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II na obornickim Rynku. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal oraz zupę gulaszową przygotowaną przez firmę Marcus, nie mogło również zabraknąć papieskich kremówek dostarczonych przez Cukiernię Nawroccy.

Publikacja: 24-04-17 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Symulanta
  • GPX Obornik w piłce nożnej halowej.
  • Żwirki Trial - Wielki Finał

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN