Z ostatniej chwili:

Aktualności

Już jutro kolejny DT4YOU MTB Maraton Oborniki

Obornickie Centrum Sportu już po raz drugi jest organizatorem maratonu MTB. Już teraz wiadomo, że w obornickim maratonie wystartuje ponad 600 zawodników. Nowością w tym roku jest nowy 70km dystans na który zdecydowało się ponad 100 zawodników. Start planowany jest na godzinę 10.30. Zapraszamy mieszkańców Obornik do kibicowania uczestnikom tegorocznych zawodów. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Wyścigi rowerowe dla dzieci w wieku 4-8 lat przygotował OCS wspólnie z Orchidea Fitness Klub. Każdy mały rowerzysta otrzyma numer startowy, pamiątkową koszulkę ufundowaną przez sponsora tytularnego DT4YOU oraz medal.

Publikacja: 08-05-15 czytaj więcej

Papieskie bieganie i maszerowanie - czas na podziękowania

Już po raz kolejny biegacze oraz zawodnicy NW uczcili na sportowo pamięć Papieża Jana Pawła II. W ocenie zawodników i kibiców udana impreza sportowa która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Organizatorami Biegu Papieskiego i Papieskiego Rajdu NW było Obornickie Centrum Sportu oraz Urząd Miejski w Obornikach. Niemały udział w przygotowaniu rajdu NW, podobnie jak w latach poprzednich miało Stowarzyszenie NW Włóczykije pod przewodnictwem Katarzyny Janeckiej. Dziękujemy. Głównym sponsorem zawodów był największy pracodawca w Obornikach firma RUUKKI. To już kolejny rok kiedy RUUKKI wspiera imprezy sportowe w naszym mieście z myślą głównie o ich mieszkańcach.

Publikacja: 22-04-15 czytaj więcej

Zawodnicy NW uczcili pamięć JPII

Już po raz czwarty odbył się Papieski Rajd Nordic Walking. Blisko 160 zawodników maszerowało na trasie 5km aby uczcić pamięć Papieża Jana Pawła II. Po zakończonym marszu delegacje zawodników złożyły kwiaty pod pomnikiem papieża. Najliczniejsza grupa uczestnicząca w rajdzie reprezentowana była przez współorganizatora rajdu Stowarzyszenie NW Włóczykije. Nie zabrakło również licznie przybyłej grupy ze Ścinawy, która corocznie przyjeżdża do naszego miasta. Cieszy wysoka frekwencja uczestników obornickich rajdów a już 28 czerwca kolejny rajd w ramach Dni Obornik. Zapraszamy.

Publikacja: 20-04-15 czytaj więcej

Kolejny Bieg Papieski za nami

Ponad 530 zawodników wystartowało w niedzielnym Biegu Papieskim. Nie należy zapeszać ale co jak co pogoda w Obornikach jest zawsze idealna. Świetne warunki pogodowe, szybka trasa oraz wielu kibiców towarzyszyły wszystkim, którzy przyjechali do Obornik się ścigać. Wśród zawodników już po raz drugi obecni byli niepełnosprawni podopieczni Damiana Kołodzieja oraz Michała Włudarczaka ze Stowarzyszenia Przyjaciel. W towarzystwie opiekunów, piłkarzy ręcznych obornickiej Sparty zmagając z chorobą pokonali dystans ponad 3km. Ich radość na mecie wzruszyła nie jednego z nas.

Publikacja: 20-04-15 czytaj więcej

Dawid Cieślak zwycięzcą Biegu Papieskiego

Dawid Cieślak z wynikiem 00: 35:35 okazał się zwycięzcą tegorocznego Biegu Papieskiego w Obornikach. Gratulujemy. W załączeniu przedstawiamy wyniki oraz fotogalerię. Już wkrótce szersza relacja oraz galeria.

Publikacja: 19-04-15 czytaj więcej

Bieg Papieski - informacje dla uczestników

Startujemy już w najbliższą niedzielę, punktualnie o godzinie 11.00 z obornickiego Rynku na nową trasę biegową wyruszą uczestnicy piątego Biegu Papieskiego. Poniżej przedstawiamy niezbędne informacje organizacyjne, które ułatwią dotarcie do nas i załatwienie wszelkich spraw formalnych. Informujemy, że w dniu zawodów nie będą już przyjmowane zgłoszenia do biegu. Biuro zawodów czynne będzie: sobota w siedzibie Obornickiego Centrum Sportu przy ul. Objezierskiej 2 od 11.00 do 14.00, niedziela w Zespole Szkół przy ul. ks. Szymańskiego od 7.00 do 10.00.

Publikacja: 15-04-15 czytaj więcej

Zmiany organizacji ruchu podczas Biegu Papieskiego

Drodzy mieszkańcy Obornik. W dniu 19 kwietnia - niedziela już po raz piąty odbędzie się Bieg Papieski. W związku z organizacją zawodów biegowych w godzinach od 10.00 do 12.30 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu drogowego dla pojazdów. Zmiany przedstawiamy w formie graficznej. W praktyce zamknięte będą ulice: ks. Szymańskiego, ulice w bezpośrednim sąsiedztwie płyty Rynku, Czarnkowska (do ul. J. Kubiaka), Juliana Kubiaka, Wybudowanie, Droga Leśna, Tartaczna. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 61 29 60 906 lub 698 678 504.

Publikacja: 15-04-15 czytaj więcej

Papieski Rajd NW - informacje dla uczestników.

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny Papieski Rajd Nordic Walking. Blisko 160 uczestników to kolejny rekord frekwencji podczas organizowanych przez Obornickie Centrum Sportu oraz Stowarzyszenie NW Włóczykije rajdów NW. W tym roku organizatorzy dokonali kilku zmian organizacyjnych, głównie za przyczyną nowej trasy dla Biegu Papieskiego. Niestety lista startowa została już zamknięta, również w dniu rajdu nie będzie możliwości dopisania się do niej.

Publikacja: 15-04-15 czytaj więcej

Co nas czeka w najbliższym czasie...

Kalendarz imprez organizowanych przez Obornickie Centrum Sportu zapowiada się niezwykle atrakcyjnie w tym roku. Zapraszamy do udziału w nich. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Najbliższe zawody odbędą się 19 kwietnia. Bieg Papieski na dystansie 10 km to przede wszystkim nowa trasa w centrum naszego miasta, która sprzyjać będzie zarówno rekordom życiowym jak i debiutom. W tym samym dniu na start zapraszamy również miłośników maszerowania z kijami. O godzinie 9.30 rozpocznie się Papieski Rajd NW. Pamiętajmy, że do 6 kwietnia obowiązuje niższa opłata startowa.

Publikacja: 01-04-15 czytaj więcej

Piotr Reiss odwiedził w Obornikach młodych adeptów piłki nożnej.

W czwartek, 26 marca na najmłodszych mieszkańców Obornik czekała niespodzianka - na treningu Akademii Piłkarskiej Reissa pojawił się patron szkółki, Piotr Reiss. Słynny „Rejsik” nie tylko trenował z małymi piłkarzami, ale także chętnie udzielał rad i wskazówek oraz rozdawał autografy. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć.

Publikacja: 27-03-15 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Symulanta
  • GPX Obornik w piłce nożnej halowej.
  • Żwirki Trial - Wielki Finał

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN