Z ostatniej chwili:

Aktualności

II faza MP Juniorów w Piłce Ręcznej rusza w piątek

Czwartek był dniem wolnym dla wszystkich zespołów uczestniczących w MP Juniorów w Piłce Ręcznej. Zawodnicy odpoczywali przed drugą fazą turnieju, w której nastąpi już bezpośrednia walka o medale.

Publikacja: 13-03-14 czytaj więcej

Finał Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej - Oborniki 10 - 15.03.2014.

W hali OCS w Obornikach w dniach 10 - 15 marca rozegrany zostanie Finał Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej. Juniorzy obornickiej Sparty w fazie półfinałowej, która odbyła się również w Obornikach, po zaciętych meczach wywalczyli awans do finału. Doskonałą organizację zawodów półfinałowych, wspaniałą atmosferę w trakcie zawodów i nieocenioną obornicka publiczność doceniły władze Związku Piłki Ręcznej w Polsce, które zdecydowały się przyznać organizację Finału właśnie Obornikom.

Publikacja: 01-03-14 czytaj więcej

Wyniki meczów HLPN z niedzieli 9.03.2014.

W niedzielnej kolejce spotkań HLPN padły następujące wyniki:

Publikacja: 08-03-14 czytaj więcej

Mistrzostwa Powiatu w Aerobiku Grupowym

W czwartek w sali sportowej obornickiego Liceum odbyły się Mistrzostwa Powiatu Obornickiego w Aerobiku Grupowym. Zawody rozegrano w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Publikacja: 08-03-14 czytaj więcej

Turniej o Puchar Burmistrza Obornik

W sobotę na nowym Orliku znajdującym się na terenie OCS przy ulicy Objezierskiej odbył się turniej piłkarski o Puchar Burmistrza Obornik. Organizatorami zawodów były Obornickie Centrum Sportu, UM Oborniki i Sparta Oborniki. Tym samym niedawno otwarty, nowy sportowy obiekt w Obornikach był areną pierwszych piłkarskich zmagań.

Publikacja: 08-03-14 czytaj więcej

Osobowości Sportowe 2013 roku

W ostatnią sobotę karnawału w holu Zespołu Szkół w Obornikach odbył się tradycyjny Bal Sportowca połączony z wręczeniem wyróżnień sportowcom, działaczom, trenerom, sponsorom oraz przedstawicielom instytucji wspierających sport za ich wkład w rozwój obornickiego sportu w roku 2013. To swoiste podsumowanie wydarzeń minionego roku odbyło się już po raz dwudziesty. Od 1993 roku wszystko przygotowuję i organizuje Tadeusz Ratajczak wspomagany przez UM w Obornikach, OCS Oborniki oraz całą rzeszę ludzi i instytucji wspierających obornicki sport.

Publikacja: 05-03-14 czytaj więcej

Trzy kwalifikacje na mistrzostwa Europy w Karate dla zawodników z Obornik

W niedzielę 02 marca trójka obornickich karateków wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży ENOEDA CUP, który odbył się w Przeźmierowie. Zawody te były równocześnie turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy dzieci i kadetów w karate JKA, które maja się odbyć pod koniec maja w Pradze. Zawody okazały się niezwykle udane gdyż pomimo niezwykle zacieklej rywalizacji wszyscy wrócili z medalami uzyskując równocześnie możliwość startu w Pradze. W konkurencji kata II miejsce zajął Krystian Chrzanowski i III Piotr Kulikowski, natomiast w kumite III m zajął Wojtek Kulikowski.

Publikacja: 05-03-14 czytaj więcej

Żaki Sparty na 8 miejscu w Mistrzostwach Polski

Żaki Sparty Oborniki zajęły 8 miejsce na Mistrzostwach Polski Beniaminek Cup w Starogardzie Gdańskim. Obornicki zespół zmierzył się z takimi drużynami jak: Lech Poznań, Warta Poznań, Kotwica Kołobrzeg czy Arka Gdynia. Zawodnicy Dawida Orczykowskiego godnie reprezentowali Oborniki w wielu spotkaniach pokazali charakter i duży potencjał piłkarski. Kadra Sparty: Mantaj Michał , Mantaj Maciej , Łukaszyk Kuba , Gryziński Kacper , Goszcz Kacper , Warciarek Filip , Malinowski Kacper , Cybulski Kamil , Rys Filip , Antoniewicz Aleksander , Koczorowski Szymon.

Publikacja: 05-03-14 czytaj więcej

Awans do Finału Mistrzostw Polski - wielki sukces juniorów Sparty

W ostatnim dniu turnieju półfinałowego MP w piłce ręcznej juniorów, młodzi szczypiorniści obornickiej Sparty pokonali drużynę MKS Padwa Zamość 35:30(20:17). Dzięki temu zwycięstwu zajęli drugie miejsce w turnieju i awansowali do Finału Mistrzostw Polski. Po 14 latach kiedy to po raz ostatni oborniccy juniorzy grali w turnieju finałowym, znów możemy się cieszyć z ogromnego sukcesu obornickiej piłki ręcznej. Radość całej drużyny, trenera Marka Arciszewskiego i licznie zgromadzonej publiczności była ogromna.

Publikacja: 23-02-14 czytaj więcej

Papieski Rajd Nordic Walking

Tradycyjnie już pragniemy zaprosić wszystkich miłośników maszerowania z kijami na kolejny trzeci już Papieski Rajd Nordic Walking. Rajd odbędzie się 13 kwietnia - niedziela, start z obornickiego Rynku punktualnie o godzinie 10.00. Aktualnie trwają ustalenia dotyczące trasy rajdu o których poinformujemy w późniejszym czasie. Każdy uczestnik tegorocznego rajdu otrzyma medal oraz posiłek regeneracyjny.

Publikacja: 17-02-14 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Turniej Szachowy On-line

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN