Z ostatniej chwili:

Aktualności

Trzecia Przedszkoliada za nami

Po raz trzeci przedszkolaki z naszej gminy uczestniczyli w Przedszkoliadzie z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami zabawy dla najmłodszych było Obornickie Centrum Sportu wspólnie z Obornickim Ośrodkiem Kultury. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Każdy mógł przez chwile stać się żołnierzem, policjantem a także strażakiem. Wielką atrakcją z pewnością były dmuchane zamki i trampoliny.

Publikacja: 04-06-13 czytaj więcej

OLO - zakończyła się runda wiosenna

Dobiegła końca runda wiosenna Obornickiej Ligi Orlik. Do drugiej edycji zgłosiło się siedem drużyn. Spotkania często stały na wysokim poziomie sportowym. Nie wynik jednak jest w tych rozgrywkach był najważniejszy. OLO to przede wszystkim możliwość spędzenia wolnego czasu w sposób aktywny a taki właśnie jest główny cel działalności Obornickiego Centrum Sportu. Ostatnia kolejka zdecydowała kto do rundy jesiennej pozostanie liderem tabeli. Drużyna Actimela zwycięstwem nad drużyną Labamby zapewniła sobie pierwsze miejsce. Ze stratą tylko jednego punktu do lidera rozgrywki wiosenne zakończyła drużyna Błysku Popówko. Z pewnością runda rewanżowa będzie niezwykle zacięta, gdyż na zwycięstwo w całych rozgrywkach szanse mają niemal wszystkie drużyny. Runda jesienna rozpocznie się 2 września a harmonogram zostanie przedstawiony tydzień wcześniej.

Publikacja: 28-05-13 czytaj więcej

Zobacz jaki otrzymasz medal

Już za miesiąc kolejne święto biegowe w naszym mieście. Chętnych do udziału w obornickim półmaratonie jest coraz więcej. Od wczoraj też mogą swój udział zgłaszać zawodnicy nordic walking. Przypomnijmy, że 23 czerwca o godz. 11.00 na trasę półmaratonu wyruszą biegacze a bezpośrednio po nich ruszy Obornicki Rajd Nordic Walking po Złotą Pyrę.

Publikacja: 23-05-13 czytaj więcej

Obornicki Rajd Nordic Walking po Złotą Pyrę

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy zapisy na Obornicki Rajd Nordic Walking po Złotą Pyrę. Aby zapisać się należy w zakładce POLECANE kliknąć na plakat informujący o zawodach. Tam zamieszczone są informacje o rajdzie oraz link do zapisów. Rajd odbędzie się 23 czerwca podczas trwających Dni Obornik. Start z obornickiego Rynku o godz. 11.05. Serdecznie zapraszamy.

Publikacja: 22-05-13 czytaj więcej

Dzień Akademii Wesołego Sportowca

15 maja w słoneczne przedpołudnie boiska przy ks. Szymańskiego opanowali mali sportowcy, którzy na co dzień biorą udział w zajęciach Akademii Wesołego Sportowca. W tym dniu Obornickie Centrum Sportu przygotowało dla przedszkolaków szereg konkurencji, torów przeszkód, które wspólnie pokonywali ze swoimi wychowawcami. W Dniu Małego Sportowca wzięły udział reprezentacje przedszkoli: Słoneczny Świat, Akademia Wiedzy i Zabawy, Rupaki oraz oddziały przedszkolne ze SP nr 2.

Publikacja: 20-05-13 czytaj więcej

Sukces młodych szczpiornistów Sparty!

Wielkim sukcesem obornickich szczypiornistów zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej. W walce o V miejsce w turnieju Sparta Oborniki pokonała zdecydowanie ASPR Zawadzkie 35:25. Podopieczni trenera Marka Arciszewskiego przez tydzień walczyli w hali MTS Kwidzyn o miano najlepszej drużyny w Polsce. Jest to największy sukces młodych piłkarzy ręcznych którzy w Mistrzostwach wystąpili w składzie:

Publikacja: 17-05-13 czytaj więcej

Sołtysiada - Turniej Piłki Nożnej dla sołectw

Rekordowa liczba reprezentacji zgłosiła się do tegorocznej Sołtysiady. W sobotnie popołudnie na boiskach Obornickiego Centrum Sportu w Obornikach rywalizowało 17 drużyn. Turniej piłkarski to już druga konkurencja wliczana do tegorocznego Turnieju Wsi który odbędzie się 27 lipca. Każdy uczestnik sobotnich zmagań może doliczyć sobie punkty, które wliczane będą do ogólnej klasyfikacji tegorocznych zmagań sołectw naszej gminy.

Publikacja: 06-05-13 czytaj więcej

Zapraszamy na Obornicki Półmaraton

Festiwal biegowy w naszym mieście trwa. Już 23 czerwca odbędzie się kolejny bieg, tym razem na dystansie 21,097km. Tradycją jest już odbywający się właśnie podczas obchodów Dni Obornik półmaraton czyli Bieg o Puchar Złotej Pyry. Po raz drugi odbędą się w tym dniu II Mistrzostwa Polski Samorządowców w Półmaratonie. Zapisy odbywają się na tym samym formularzu. Wystarczy tylko przy zapytaniu \"czy jesteś samorządowcem\" udzielić odpowiedzi TAK lub NIE.

Publikacja: 02-05-13 czytaj więcej

Bieg Papieski - Dziękujemy

Nic nie jest tak ważne dla organizatorów biegu jak zadowolenie i dobra zabawa jego uczestników. Bez wątpienia wszyscy uczestniczący w przygotowaniu niedzielnych zawodów taki właśnie mieli cel. Obornickie Centrum Sportu jako główny organizator Biegu Papieskiego i Papieskiego Rajdu Nordic Walking pragną gorąco podziękować wszystkim osobom, instytucjom które dołożyły wszelkich starań aby każdy zawodnik z naszego miasta wywiózł jak najlepsze wspomnienia. Dziękujemy przede wszystkim:

Publikacja: 29-04-13 czytaj więcej

Kolejny Bieg Papieski za nami

To już trzeci bieg upamiętniający naszego Papieża Jana Pawła II. Po raz drugi natomiast na trasę wyruszyli zawodnicy nordic walking. Zawody tradycyjnie już zgromadziły zawodników niemal z całej Polski. Cieszy przede wszystkim liczny udział mieszkańców naszej gminy a tych w tym roku zameldowało się na starcie ponad osiemdziesięciu w przypadku biegaczy i blisko sześćdziesięciu w przypadku zawodników nordic walking.

Publikacja: 28-04-13 czytaj więcej

Najbliższe imprezy

  • Turniej Szachowy On-line

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN