Z ostatniej chwili:

Aktualności

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Łukaszka i Leonka

W sobotnie popołudnie do hali Obornickiego Centrum Sportu w Obornikach zawitało 12 drużyn chcących w sportowy sposób pomóc tym najbardziej potrzebującym. Cel turnieju piłkarskiego był w tym dniu szczytny gdyż środki z wpisowego oraz dodatkowe datki od drużyn i kibiców przeznaczone zostały na leczenie i rehabilitację dwóch chłopców Leonka i Łukaszka.

Chłopcy zmagają się przede wszystkim z porażeniem mózgowym oraz innymi dolegliwościami wymagającymi wiele zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych. Inicjatorzy i pomysłodawcy to kibice Orkanu Objezierze, którzy w ten sposób postanowili pomóc przesympatycznym chłopcom. Chętnych do udziału w turnieju było więcej aniżeli było to możliwe. W kilka dni po ukazaniu się w Internecie informacji o turnieju do organizatorów zgłosiło się ponad 30 drużyn. Oczywiście udział wszystkich w turnieju nie był możliwy jednak chęć i otwartość ludzkich serc bez wątpienia potwierdza empatię i szczery ludzki gest który drzemie w wielu osobach. Za to organizatorzy serdecznie wszystkim dziękują.

Nagrody dla wszystkich uczestników wykonały dzieci z Akademii Wiedzy i Zabawy, to przedszkole do którego uczęszcza Leonek. Dzieci przygotowały również występ artystyczny, który spotkał się z dużą owacją licznie przybyłych kibiców i zawodników. Akademia to bez wątpienia „przedszkole z klasą” które potrafi od najmłodszych lat uczyć dzieci wrażliwości i potrzeby niesienia pomocy innym.

Wynik sportowy w tym dniu to cel co najmniej drugorzędny i tak też było. Nagrodą dla wszystkich był uśmiech i radość Leonka i Łukaszka.

Organizatorzy serdecznie dziękują Obornickiemu Centrum Sportu za pomoc w organizacji turnieju. Na uwagę zasługuje również fakt, że wszystkie osoby pomagające w organizacji i przeprowadzeniu turnieju uczyniły to oczywiście bezinteresownie.

Klasyfikacja końcowa

Im Piłkarscy Pasjonaci

IIm Stadokos

IIIm Husaria

IVm Połajewo

Vm Sekcja Gimnastyczna Murowana Goślina

VIm Kibice Orkanu I

VIIm E-Oborniki.pl

VIIIm Wiara Lecha FC Oborniki

IXm KS Jaracz

X-XII Jeden za Drugim Stoi Murowana Goślina, Kibice Orkanu II, KS Ciepłownik Poznań

Dodano: 18-01-13

Najbliższe imprezy

  • 5 Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  • GPX Obornik w piłce nożnej halowej.
  • Żwirki Trial - Wielki Finał

Biuletyn informacji publicznej

SKS

Obiekty sportowe

dogory
Urząd Miejski
OOK
Pływalnia
Facebook
YouTube
MTB
Biegi
NW Włóczykije
OCS HLPN